top of page
  • DartsPL

Aleksander Zalewski triumfatorem cyklu Pucharu Polski Online

W ostatnim czasie byliśmy świadkami czterech odsłon turniejów Pucharu Polski Online. Na przestrzeni ponad dwóch miesięcy gier najlepszy okazał się Aleksander Zalewski. Podium uzupełnili Sebastian Steyer i Paweł Styczyński.


4 turnieje i łącznie 196 uczestników. Pasjonaci darta w Polsce licznie gromadzili się przed kamerkami, by choć częściowo nawiązać do dawnych czasów, gdy puby i lokale były otwarte. W tym miejscu należą się wielkie brawa dla organizatorów: Michała Matuszewskiego, Konrada Pawłowskiego, Daniela Makiewicza i Sławka Olszewskiego. Panowie bez wątpienia stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wspaniały cykl! Wartością dodaną na pewno były wysokie nagrody pieniężne oraz transmisje na żywo z najważniejszych starć.


1 turniej: Zalewski na szczycie

W pierwszej odsłonie PP w dobie pandemii równych nie miał sobie Aleksander Zalewski. Olo w drodze do zwycięstwa pokonał najgroźniejszych rywali i zasłużenie objął prowadzenie w turniejowym Order of Merit. W ćwierćfinale znalazł sposób na Sebastiana Białeckiego, a w kolejnej rundzie na Pawła Styczyńskiego. W finale przyszło mu rywalizować z Sebą Steyerem. Obaj zaserwowali widowisko na miarę finału. Zwyciężył Zalewski – 11:6. Olo zagrał na średniej 92.23, rzucił 16 140-tek i dwa maksy. Udało mu się także skończyć lega 13-tą lotką. The Dream pomimo średniej 83.83 nie miał wiele do powiedzenia i musiał zadowolić się drugim miejscem. Pierwszy turniej zebrał 122 uczestników, a pula nagród wyniosła około 6000zł. Za popisy należy wyróżnić także jedną panią – Małgorzatę Markowską, która osiągnęła wielki sukces, dochodząc do fazy last16.


2 turniej: Zalewski broni tytułu

Wejście na szczyt to wielki sukces, ale utrzymanie się na nim to jeszcze trudniejsza sztuka. Znakomitą dyspozycję potwierdził Aleksander Zalewski także w drugiej odsłonie cyklu. Jeśli ktokolwiek uważał że finał pierwszego turnieju był znakomity, to co ma powiedzieć o jego odpowiedniku w drugim? W decydującym starciu spotkali się Sebastian Białecki i wspomniany Zalewski. Do poznania zwycięzcy potrzebny był decider, ponieważ po 20 legach tablica wskazywała wynik 10:10. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przeciągnął Olo, który podwójną 13 obronił tytuł. Obaj panowie zagrali na średniej powyżej 93pkt! W meczu byliśmy świadkami 7 maksów (4 Seba, 3 Olo). W turnieju w półfinałach zameldowali się Paweł Styczyński, który powtórzył wynik z pierwszej odsłony oraz Roland Giersberg. Dla stałego gracza na opolskich tarczach był to debiut w Pucharze Polski i na pewno miał powody do zadowolenia. Skład ćwierćfinalistów uzupełnili August Żeromiński, Łukasz Sawicki, Wojciech Bruliński i Marcin Słomski. Rundę wcześniej z rywalizacji odpadł Sebastian Steyer. Tym razem pula nagród wyniosła 9000zł


3 turniej: Styczyński przerywa passę Zalewskiego, ale wygrywa Steyer

Żadna passa nie trwa wiecznie. Po dwóch turniejach w końcu znalazł się mocny na Aleksandra Zalewskiego. Lepszy od niego okazał się na etapie półfinałów Paweł Styczyński. Styko w półfinale pokonał dominatora poprzednich edycji i po dwóch porażkach w last4 w końcu awansował do finału. W drugim półfinale Sebastian Steyer 8:6 pokonał aktualnego mistrza PDCL Dawida Robaka. W starciu finałowym The Dream zrehabilitował się za nieco gorszy wynik w drugim turnieju i zwyciężył 11:8. W osiągnięciu końcowego sukcesu pomogło mu 6 maksów, które rzucił na przestrzeni 19 rozegranych legów. W ćwierćfinałach tej odsłony zameldowali się Łukasz Sawicki, Sebastian Białecki, Piotr Sawicki i Krzysztof Galus. Pula nagród osiągnęła rekordowe 11 000zł.


4 turniej: Steyer dokłada drugie zwycięstwo

W Order of Merit Pucharu Polski Online przed startem czwartego turnieju pierwszy Aleksander Zalewski wyprzedał drugiego Steyera o 9pkt. To oznaczało, że ewentualne zwycięstwo The Dreama było możliwe, gdy Olo nie zakwalifikuje się do półfinałów. Jednak Zalewski swoje w życiu zagrał (wygrał), a zwłaszcza kibicom kamerkowych rywalizacji przedstawiać go nie trzeba. Pomimo niezłej gry rywali mieszkający w Chester Aleksander dostał się do półfinału, co oznaczało, że zwycięży w Order of Merit. W last4 poszedł za ciosem i po zwycięstwie 8:3 nad Maciejem Łuczakiem zameldował się w finale. W drugim półfinale spotkało się dwóch Sebastianów. Lepszy okazał się ten bardziej doświadczony. Steyer ograł Białeckiego 8:6. W wielkim finale znalazło się dwóch zdecydowanie najlepszych zawodników całego cyklu. Starcie na szczycie pewnie wygrał The Dream – 11:2. Kędzierzynianin zagrał na średniej prawie 92pkt. W ćwierćfinałach zameldowali się Paweł Styczyński, Sebastian Tomporowski, Łukasz Sawicki i Mariusz Skotarczyk. Pula nagród wyniosła 12 000zł.


Order of Merit: Zalewski na czele

W czterech turniejach Pucharu Polski online po dwa zwycięstwa odnieśli Aleksander Zalewski i Sebastian Steyer. W całym cyklu więcej punktów od Seby (64 – finał, last16, zwycięstwo, zwycięstwo) zebrał Olo (68 – zwycięstwo, zwycięstwo, półfinał i finał). Trzeci w klasyfikacji uplasował się Paweł Styczyński (52 punkty – półfinał, półfinał, finał, ćwierćfinał). Kolejne miejsca zajęli: Sebastian Białecki, Łukasz Sawicki, Maciej Łuczak, Dawid Robak, Mariusz Skotarczyk, Piotr Sawicki i Jerzy Kobylarz. Łącznie w PP Online zagrało 196 uczestników i wszystkim należą się wielkie brawa!

Tak prezentuje się najlepsza trójka po czterech turniejach


Autor: Tomasz Brodko

Grafiki są własnością organizatorów cyklu Pucharu Polski Online


Witrynę wspiera sklep DartTown.pl - specjalistyczny sklep darterski działający i wspierający darta od 2010 roku.

Post: Blog2_Post
bottom of page