top of page
  • DartsPL

Darterskie ciekawostki #1

Wielu darterów skrywa w swoim życiorysie kilka ciekawych faktów, o których mogliście nie mieć pojęcia! Który z darterów nie lubi darta na tyle, że nie pozwala go oglądać swojemu dziecku? W jaki sposób świętował tytuł Mistrza Świata Peter Wright? Kim inspiruje się Michael van Gerwen?

Poczciwym gwiazdom PDC jednego nie można odmówić – można na ich temat znaleźć wiele naprawdę interesujących ciekawostek. Od dzisiaj postaramy się zacząć cyklicznie je utrwalać i zapisywać. Mamy nadzieję, że dowiecie się dzięki naszej nowej serii kilku ciekawych faktów o Waszych ulubionych zawodnikach z PDC! Człowiek instytucja Mało jest zawodników, którzy mogą pozwolić sobie na luksus poświęcenia się grze w darta na pełen etat. Dopóki nie uda im się osiągnąć odpowiedniego poziomu, muszą godzić grę w turniejach z normalną pracą. Mervyn King jest kurierem, Jonny Clayton przez długi czas był tynkarzem, a Nathan Aspinall przez wiele lat pracował jako księgowy. Mało kto będzie jednak swoim CV w stanie przebić Alana Soutara. Szkot od 17 lat jest strażakiem na pełen etat! Pomimo tego zajęcia jest w stanie znaleźć każdego dnia 2/3 godziny na trening – niezależnie od tego, czy pracuje na dzienną, czy nocną zmianę. Do tego Soots aktywnie udziela się w fundacji Guide Dogs Scotland. Razem ze swoją partnerką Amandą pomagają w wychowaniu szczeniąt, które w przyszłości mają zostać psami przewodnikami. Na tym nie kończy się lista ciekawych profesji, którymi Alan zajmował się w życiu. Przez wiele lat służył w wojsku, w 29 Commando Royal Artillery. W czasie swojej służby brał chociażby udział w operacji wyzwolenia Kosowa w 1999 roku. Soutar do tej pory interesuje się militariami, a w szczególności czasami II wojny światowej. Podczas swojego barwnego życia żołnierza i dartera Szkot odwiedził już blisko 50 krajów! Biorąc pod uwagę, jak zajętym człowiekiem jest Alan Soutar, tym bardziej trzeb docenić go za dobry występ w Q Schoolu przed dwoma laty i wywalczenie karty zawodniczej. Wiele wskazuje na to, że Soots na tym nie poprzestanie, wywalczy sobie miejsce w czołowej 64 Order of Merit i przedłuży swój pobyt w PDC o przynajmniej jeden rok.

Alan Soutar w swoim życiu próbował praktycznie wszystkiego i wciąż pozostaje niezwykle aktywny w swoim pozadarterskim życiu!

Być jak Ronnie Michael van Gerwen chce być najlepszy pod każdym względem. Jeśli istnieje jakiś rekord, którego Holender jeszcze nie pobił, to sam zainteresowany zrobi zapewne wszystko, aby go ustanowić. Mighty Mike potrzebuje też rywalizacji – najlepiej gra przeciwko najlepszym zawodnikom, w najważniejszych momentach turnieju. Im wyższa stawka i trudniejsze zadania, tym lepszego MvG oglądamy przy tarczy. Nic dziwnego, że sam zainteresowany inspiruje się innymi mistrzami w swoim fachu. Przy okazji tegorocznej Premier League Michael przyznał, że inspiruje go postać Ronniego O’Sullivana – jednej z największych legend snookera. Na początku obecnego roku O’Sullivan świętował swój siódmy tytuł Mistrza Świata w karierze. Van Gerwen nie może być oczywiście gorszy i zapowiedział, że też chce przynajmniej siedem razy triumfować w Ally Pally. Na razie droga do tego dość długa – Holender ma w swoim dorobku pięć tytułów Mistrza Świata. Co ciekawe Ronnie sympatię Holendra odwzajemnię i kilkukrotnie oglądał na żywo jego spotkania. Niechęć do darta Lubicie swoją pracę? Dla niektórych praca może być pasją, ale dla niektórych to tylko przykry obowiązek. Do tej drugiej grupy ludzi możemy zaliczyć Joe Cullena, który otwarcie przyznaje, że darta… nie lubi. Rockstar nie jest fanem tego sportu i nie ogląda darta w telewizji, a do tego ma często problemy ze zmotywowaniem się do treningów przy tarczy. Lotki traktuje jako pracę, a jak sam słusznie zauważył nikt nie chce myśleć o niej po godzinach. Niewielu kucharzy chciałoby wrócić do domu, po ciężkiej zmianie w gorącej kuchni, i zacząć gotować. W wolnym czasie Cullena bardziej ciągnie do innych aktywności i dart często schodzi na dalszy plan. Anglik raz w tygodniu trenuje pikę nożną, regularnie ćwiczy w domu, a do tego często odwiedza lokalny pub i próbuje swoich sił w snookerze. Na darta często w swojej dziennej rutynie nie znajduje wiele czasu. Tym bardziej irytuje go jego żona Toni, która darta oglądać lubi! Joe nie chce dopuścić do tego samego w przypadku syna. Gdy Cullen junior pyta swojego ojca o zgodę na oglądniecie meczu darta, odpowiedź zazwyczaj jest negatywna.

Czy można nie lubić darta i świetnie w niego grać? Można! I to jeszcze jak!

Doświadczenie przelane na papier James Wade, pomimo młodego wieku, jest już niezwykle doświadczonym darterem. Z jego ogromnej wiedzy postanowił skorzystać dziennik Daily Star, który zaproponował Wade’owi jego własną darterską rubrykę, w której Anglik mógłby przybliżać czytelnikom kulisy życia w PDC. Kolumna View from the Ochey zadebiutowała w maju tego roku. Wade przybliżył w niej szczegóły swojego pobytu w szpitalu po feralnym turnieju European Touru w Leverkusen. Od tego czasu regularnie na stronie Daily Star pojawiają się kolejne wpisy autorstwa angielskiego dartera. W kolejnych wydaniach Wade opowiadał między innymi o swoim wizerunku ponuraka, o swoich przemyśleniach dotyczących jego występu w Matchplayu czy jetlagu, który utrudniał mu grę w Nowym Jorku. Jeśli ktoś chciałby popatrzeć na świat darta oczami jednej z największej gwiazd PDC, powinien jak najszybciej odszukać w internecie zaległe wpisy Anglika!

Pan redaktor James Wade? Na Daily Star James regularnie spełnia swoje pisarskie ambicje!

Zupka chińska w nagrodę Peter Wright to prawdziwa kopalnia ciekawostek – właściwie całe jego życie i droga, jaką przebył do wygrania Mistrzostwa Świata, nadaje się na scenariusz filmowy. Podejrzewam, że nie będzie to jedyny raz, gdy Szkot pojawi się w tej serii. W niedawnym wywiadzie dla The Telegraph Peter zdradził kilka kolejnych ciekawych szczegółów z życia darterskiego i prywatnego. Jednym z ciekawszych wątków, jakie poruszył w rozmowie z dziennikarzami Snakebite, była kwestia odżywiania się darterów. Szkot zauważył, że podczas dużych turniejów zawodnicy nie mają po prostu czasu na zjedzenie porządnego posiłku, a po zakończeniu gier wszystkie restauracje i sklepy są już zamknięte. Wright ma na to swój patent i zawsze w walizce ma schowaną zupkę chińską na czarną godzinę! Po wygranych tegorocznych Mistrzostwach Świata Szkot wrócił do swojego pokoju hotelowego z czekiem o wartości 500 tysięcy funtów i świętował swój sukces w towarzystwie zupki chińskiej, tosta i filiżanki herbaty! Autor - Arkadiusz Salomon Witrynę wspiera sklep DartTown.pl - specjalistyczny sklep darterski działający i wspierający darta od 2010 roku.

Post: Blog2_Post
bottom of page