top of page
  • DartsPL

Kolejny dzień z Icons of Darts – zwycięstwo Davida Evansa

Za nami 4. dzień rywalizacji w ramach turnieju Icons of Darts. Ponownie jak wczoraj, najlepszy okazał się David Evans, który nie znalazł dziś pogromcy.


Turniej Icons of Darts nie zwalnia tempa, za nami już 4 dzień rywalizacji. W dzisiejszych rozgrywkach zagrali David Evans, Wessel Nijman, Mark Webster, Andy Jenkins oraz Paul Nicholson. Podobnie jak w poprzednich dniach rywalizacji najlepiej prezentowali się młody Holender Nijman oraz grający na co dzień w federacji BDO David Evans. Z gorszej strony pokazują się byli świetni zawodnicy, którzy kolejny raz musieli uznać wyższość wymienionej dwójki.


Bezbłędny Evans


Wczoraj przełamana została seria zwycięstw Wessela Nijmana, który w pierwszych dniach rywalizacji nie znajdował dla siebie równych. W dwóch kolejnych dniach rolę dominatora przejął jednak David Evans, który podobnie jak wczoraj okazał się dzisiaj najlepszy, zgarniając komplet 4 zwycięstw. Stretch podtrzymał swoją wysoką formę i nie dał dzisiaj rywalom żadnych szans. Przez cały dzień rzucał zdecydowanie najsolidniej, a w dwóch spotkaniach zbliżył się nawet do średniej 100. Tuż za jego plecami uplasował się Nijman, który po wczorajszym słabszym dniu wrócił do dobrej dyspozycji i przegrał jedynie z niepokonanym dzisiaj Evansem zajmując w ten sposób drugie miejsce. W klasyfikacji generalnej, która obejmuje wyniki wszystkich turniejów Evans zrównał się z Holendrem i obaj panowie mogą pochwalić się ogólnym bilansem 12 zwycięstw i zaledwie 4 porażek. Na trzecim miejscu uplasował się dzisiaj Andy Jenkins. Rocky przegrał jedynie z liderująca dwójką, udało mu się natomiast odnieść zwycięstwa w starciach z Markiem Websterem oraz Paulem Nicholsonem. Dzięki temu umocnił się na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej. Po raz kolejny z bardzo słabej strony pokazał się Mark Webster, dla którego to już drugi dzień z rzędu, w którym nie odniósł ani jednego zwycięstwa. W generalce Webby osunął się na ostatnie miejsce i razem z Raymondem van Barneveldem w 12 spotkaniach zgromadzili zaledwie 2 zwycięstwa. Webster zaprezentował się dziś szczególnie słabo w starciach z Jenkinsem, gdzie ugrał zaledwie jednego lega i z najlepszym dzisiejszego dnia Evansem, z którym przegrał do 0. Z ujemnym bilansem dzisiejsze rozgrywki zakończył także Paul Nicholson. Assetowi udało się wygrać jedynie z dołującym dzisiaj Websterem, ale na pocieszenie przegrywał po bardzo wyrównanych meczach, w których często do rozstrzygnięcia potrzebowano decydującego lega.


Dużo emocji dla kibiców darta


Kibice darta w czasach pandemii koronawirusa nie mogą narzekać na brak emocji. W przeciwieństwie do innych sportów darterzy z powodzeniem mogą rywalizować na odległość, nie opuszczając swoich domów. To daje możliwość do organizowania wielu towarzyskich turniejów, tak aby wypełnić pustkę po odwołanych turniejach. Jutro i pojutrze dwa ostatnie turnieje w ramach Icons of Darts, po którym poznamy ostatecznego zwycięzcę całego turnieju. Rozegrano już także dwa turnieje Darts at Home i w najbliższej przyszłość możemy spodziewać kolejnych odsłon tych rozgrywek. Oprócz tego można również śledzić czeską Premier League, w której rywalizują najlepsi darterzy z kraju naszego sąsiada. Wśród nich między innymi nadzieja czeskiego darta – Adam Gawlas. #pdc #darts #DartsatHome #IconsofDarts Autor - Arkadiusz Salomon Zdjęcie - skysports.com

Post: Blog2_Post
bottom of page