top of page
  • DartsPL

Kyle Anderson odszedł w wieku 33 lat

Wtorkowy poranek sprawił, że cały darterski świat się na chwilę zatrzymał. PDPA poinformowało o śmierci australijskiego dartera – Kyle’a Andersona.


The Original miał zaledwie 33 lata. Powody śmierci nie są jak dotąd znane. Kyle w 2020 zrezygnował z karty zawodniczej PDC. Powodem tej decyzji były narodziny drugiego dziecka oraz utrudnione podróżowanie w związku z pandemią. Anderosn był niezwykle aktywny w swoich mediach społecznościowych. Na Instagramie robił sesję Q&A dla fanów, gdzie wielokrotnie powtarzał, że bardzo chciałby wrócić do PDC, a przede wszystkim znów regularnie trenować, na co nie miał czasu przez liczne obowiązki.


O Andersonie świat usłyszał w 2012, gdy wygrał Oceanic Masters. Parę miesięcy później zadebiutował na Mistrzostwach Świata PDC, lecz odpadł w pierwszej rundzie z Beatonem. W kolejnym sezonie podbił serca fanów w Alexandra Palace, gdy w starciu z Ianem Whitem zakończył lega dziewiątą lotką. Największym sukcesem w karierze Andersona jest zwycięstwo w 2017 w Auckland Darts Masters. Momentem chwały była także wygrana w turnieju Players Championship w Barnsley w tym samym roku. Nie sposób nie wspomnieć także o 2015 roku i meczu w ramach Pro Tour przeciwko Terry’emu Jenkinsowi. Wówczas The Original zwyciężył 6:1, a potrzebował do tego 77 lotek! To dało mu średnią 134.84pkt, co było ówczesnie najwyższą średnią w historii. Do bardzo udanych turniejów może zaliczyć także Mistrzostwa Europy w 2017. Dotarł wtedy do fazy last4, a w półfinale odpadł po deciderze z Michaelem van Gerwenem. W starciu z MvG po raz kolejny w swojej karierze popisał się nine darterem! Czterokrotnie reprezentował Australię w World Cup of Darts, a za swojego partnera miał Simona Whitlocka.


Kondolencje dla rodziny Kyle’a zaczynają spływać z całego świata:

Barry Hearn: Tak smutno obudzić się dzisiaj i usłyszeć o śmierci Kyle'a Andersona, składamy szczere kondolencje dla całej jego rodziny i przyjaciół. Będziemy za nim bardzo tęsknić.

Russ Bray: Jestem całkowicie zdruzgotany słysząc, że Kyle Anderson zmarł. Miła osoba, którą chciałbyś poznać. Cudowny mężczyzna i dobry przyjaciel. Moje myśli są z jego młodą rodziną. Spoczywaj w pokoju kumplu, tak smutno.

Simon Whitlock: Jestem totalnie zdruzgotany poranną informacją o Kyle’u. Nie tylko cudowny gracz, ale także wspaniały facet. Wiele razy grałem przeciwko niemu, ale kochałem grać wspólnie z nim. Będzie Ciebie brakowało, ale nigdy nie będziesz zapomniany. Tragiczne.

Michael van Gerwen: Cudowny mężczyzna, z którym fajnie się spędzało czas. Bardzo smutno słyszeć o Kyle’u. Mieliśmy wiele świetnych meczów. On był fantastyczny! Wsparcie dla Australijczyków i kibiców darta. Spoczywaj w pokoju, kolego.

Dave Chisnall: Bardzo smutna wiadomość o śmierci Kyle’a – uroczego mężczyzny i dżentelmena. Nasze myśli są z jego rodziną.

Brendan Dolan: Jestem zdruzgotany, odkąd usłyszałem o śmierci prawdziwego dżentelmena i topowego faceta, który zawsze potrafił cię rozbawić. Kondolencje dla całej rodziny i przyjaciół.

Stephen Bunting: Absolutnie zdruzgotany słysząc dzisiejsze wiadomości. Spoczywaj w pokoju Kyle Anderson. Świat darta nie będzie już taki sam bez Ciebie, bracie. Zawsze mnie rozśmieszałeś, za każdym razem, gdy się spotykaliśmy. Nigdy nie było nudnej chwili z tobą w pobliżu. Wszyscy będziemy za tobą tęsknić, kolego.


Do kondolencji przyłącza się redakcja DartsPL, która przesyła wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych Kyle’a. Spoczywaj w pokoju.


Autor: Tomasz Brodko

Post: Blog2_Post
bottom of page