top of page
  • DartsPL

Ratajski w 32. grupie Home Tour [NA ŻYWO]

18 maja o 20:30 startuje 32. grupa PDC Home Tour. Właśnie w niej po raz drugi w turnieju wystąpi Krzysztof Ratajski.


Wyniki meczów:

20:30 Peter Wright 5-2 Adam Hunt 21:00 Krzysztof Ratajski 5-0 Justin Pipe 21:30 Adam Hunt 5-3 Justin Pipe 22:00 Peter Wright 5-4 Krzysztof Ratajski 22:30 Krzysztof Ratajski 4-5 Adam Hunt 23:00 Justin Pipe v Peter Wright


Relacja na żywo ze wszystkich meczów Polaka będzie na naszym Facebooku.

We wtorek na łamach naszego portalu pojawi się obszerne podsumowanie występów Krzyśka oraz szczegółowe statystki.


Sylwetki rywali Krzyśka:

Peter Wright – (Szkocja, 2. miejsce w rankingu PDC) tego dżentelmena nie trzeba nikomu przedstawiać. Aktualny mistrz świata, triumfator jednego Players Championship w 2020 roku, piąty w tabeli Premier League. W PDC Home Tour rywalizował w pierwszej grupie. Zajął drugie miejsce i przegrał tylko z Jamie Lewisem. Jednak rozmiary porażki były już niepokojące: 1-5. Snakebite jest faworytem grupy. W PDC z Ratajskim mierzyli się ośmiokrotnie. 7 razy górą był Szkot.


Justin Pipe – (Anglia, 54. miejsce w rankingu PDC) w 2020 roku nie odniósł żadnego sukcesu. Mistrzostwa Świata zakończył na trzeciej rundzie, UK Open na drugiej. W Players Championship z reguły odpadał w początkowych fazach. W PDC Home Tour pokonał Kuivenhovena i van der Meera, lecz uległ 3-5 zwycięzcy grupy, Glenowi Durrantowi. Mierzył się z Ratajskim dwukrotnie – w 2017 i 2019 – i dwa razy był górą. Zdecydowanie pora na przełamanie Krzyśka z Pipem.


Adam Hunt – (Anglia, 115. miejsce w rankingu PDC) – jest teoretycznie najsłabszym zawodnikiem w stawce. Nie zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata, w UK Open odpadł z Sedlackiem w pierwszej rundzie i nie zdobył nawet lega. W Players Championship najdalej zawędrował do trzeciej rundy, czyli 1/16 finału. W PDC Home Tour pokonał Palletta i Northa, ale musiał uznać wyższość Claytona, który wygrał grupę. Ratajski mierzył się z nim raz, podczas European Tour w 2015, i… przegrał 5-6. Krzysiek, w tym wypadku też pora na przełamanie.


#pdc #darts #PDCHomeTour


Autor: Tomasz Brodko


Post: Blog2_Post
bottom of page