top of page
  • DartsPL

Rewanż finału UK Open już w tym tygodniu Premier League!

Świat międzynarodowego sportu powoli zaczyna przybierać niecodziennych kształtów. Zewsząd dochodzą do nas informacje o odwołanych, przełożonych lub rozgrywanych bez publiczności meczach. Rewolucje dotknęły też darta. Ostatnimi czasy poinformowano nas odwołaniu European Tour rozgrywanych na terenie Niemiec z powodu zakażenia koronawirusem. Na pewno nie odbędzie się druga tura European Tour w Sindelfingen zaplanowana na 20-22 marca. Przełożono także European Darts Open w Leverkusen oraz German Grand Prix w Monachium. Poinformowano o dodaniu do kalendarza dodatkowych Players Championship w Milton Keynes w ostatni weekend marca. PDC cały czas prowadzi rozmowy z PDC Europe na temat następnych zmian w kalendarzu oraz wyznaczaniem nowych terminów. Oczywiście o wszystkim będziemy informować na łamach naszego portalu oraz twittera. Na ten moment Premier League odbywa się bez zmian. 12 marca zawodnicy zawitają do Liverpoolu, gdzie gościnnie zagra Stephen Bunting. Tegoroczny turniej jest bardzo wyrównany, więc zapewne także w tym tygodniu będziemy świadkami nieoczywistych rezultatów. Zobaczmy co nas czeka.


Michael Smith vs Peter Wright

Czwartkowy wieczór rozpocznie się pasjonująco – od starcia Smitha z Wrightem. W teorii zmierzy się drugi zawodnik ligowej tabeli z siódmym, jednak w praktyce Michael wcale nie musi być zwycięzcą tego starcia. BullyBoy może być z siebie zadowolony na początku tego sezonu. Nine dart finish w Dublinie, finał Mastersa, ale też dobra dyspozycja w Premier League. Przy tym wszystkie mecze z jego udziałem są emocjonujące. Sytuacja podobnie wyglądała podczas UK Open. Przegrany pojedynek w 1/16 z Robem Crossem był prawdziwym dreszczowcem. Minehead w nienajlepszym nastroju opuścił także Peter Wright. Szkota od początkowych rund szczęście nie rozpieszczało w losowaniu. Już na samym początku zmierzył się z rewelacją Premier League 2020 Glenem Durrantem, w kolejnej rundzie wyeliminował Iana White’a. 1/8 finału okazała się być barierą nie do przejścia, a Daryl Gurney niespodziewanie odesłał do domu aktualnego mistrza świata. Ewentualne zwycięstwo Snakebite’a nad Smithem pozwoliłoby nawiązać walkę z czołówką tabeli. Choć niejednokrotnie rozczarował swoich kibiców w tym sezonie, duże pokłady jego jakości pozwalają wygrywać praktycznie z każdym.

Typ Tomka: 5-7

Typ Arka: 7-5


Daryl Gurney vs Glen Durrant

Czerwona latarnia ligi kontra lider. Tak można zapowiedzieć ten mecz. Jednak wcale nie musi to być tak jednostronne starcie jak wskazuje na to tabela. Daryl Gurney w tym sezonie Premier League jeszcze nie wygrał meczu, więc z każdym tygodniem wzrastają szanse, że w końcu to nastąpi. Tym bardziej, że SuperChin zagra w czwartek podbudowany swoimi występami podczas UK Open. Nie najważniejszą kwestią jest dojście do półfinału, ale sposób w jaki tego dokonał. W piątej rundzie podejmował O’Connora, z którym przegrywał nawet 1-7, by ostatecznie zwyciężyć 10-9. Następnie zakończył udział w turnieju mistrza świata Wrighta oraz dobrze grającego w Minehead Klaasena. Uległ dopiero van Gerwenowi. Pokonanie wymagających rywali oraz spektakularny comeback naładowały psychicznie Irlandczyka Północnego i to może mieć decydujący wpływ na wynik meczu przeciwko Durrantowi. Duzza jest sensacyjnym liderem Premier League i mało prawdopodobne, żeby po szesnastu meczach swoją pozycję utrzymał. Gurney musi wygrać, a Glen może.

Typ Tomka: 7-4

Typ Arka: 6-6


Gerwyn Price vs Michael van Gerwen

Kibice słyszący Seven Nation Army oraz Ice, ice baby tuż po sobie wiedzą, że nie szykuje się mecz, tylko meczycho. Tym bardziej, że z tyłu głowy każdy będzie miał niedzielny finał UK Open. Price szybko dostał szansę od losu na zrewanżowanie się van Gerwenowi. Wspomniani zawodnicy prezentują najwyższą formę spośród wszystkich w PDCTour. W decydującej rozgrywce w Minehead Walijczykowi zabrakło skuteczności na double’u. Jeśli nie będzie miał problemu z kończeniem legów w Liverpoolu, to ma prawo liczyć na zwycięstwo. Mighty Mike w weekend zachwycił poziomem w ćwierć i półfinale. W końcu zaczął przypominać dominatora, jakim był w ubiegłych latach. Sporą część w najnowszym wywiadzie poświęcił presji, jaką nakłada na swoich rywali. Faktycznie trudno wskazać zawodnika, któremu nie zadrży ręka przy okazji do pokonania Holendra. Jednak na tę pozycję zapracował ciężką harówką i znakomitą dyspozycją w poprzednich sezonach. Starcie Price’a z Gerwenem to bez wątpienia najlepszy mecz tej kolejki, a próba przewidzenia wyniku tego starcia to karkołomne zadanie.

Typ Tomka: 6-6

Typ Arka: 7-5


Rob Cross vs Stephen Bunting

Jako następni w M&S Bank Arena pojawią się Cross i Bunting. Będzie to powtórka sobotniego starcia w ramach 1/8 UK Open. Wówczas górą był Voltage, który zwyciężył 10-8. W końcu mamy za co pochwalić Roba. Anglik w weekend pokonał zdolengo Zonnevalda oraz Smitha po wymagającym meczu. Nie uległ wspomnianemu Buntingowi, a zatrzymał go dopiero w 1/4 van Gerwen. W tabeli zajmuje dopiero ósme miejsce, a stracie z challengerem jest znakomitą szansą na podreperowanie ilości punktów i pozycji. Mimo wszystko pojedynek z The Bulletem (17. W rankingu PDC) nie powinien być spacerkiem. W najnowszym wywiadzie dla PDCTV Stephen wspomniał swoją ciężką przeszłość. Wielokrotnie był obiektem szyderstw, które spowodowały u niego stany depresyjne. Po długiej kuracji ze specjalistą w końcu wychodzi na prostą. 34-latek czuje się odbudowany psychicznie i wierzy, że rozpoczyna nowy, lepszy rozdział w swojej karierze. Okazję do zaprezentowania próbki swoich umiejętności dostanie już dzisiejszego wieczoru.

Typ Tomka: 7-5

Typ Arka: 7-4


Gary Anderson vs Nathan Aspinall

Ostatnim meczem wieczoru będzie starcie Andersona z Aspinallem. Obaj darterzy nie przeżywają w ostatnich tygodniach najlepszego okresu, a to spotkanie będzie dla nich szansą na odwrócenie karty. Flying Scotsman został okrzyknięty na łamach naszego portalu najgorszym zawodnikiem tygodnia. Zanotował wstydliwą porażkę z Humphriesem w poprzedniej kolejce Premier League i stał się pierwszym zawodnikiem w historii, który uległ gościnnie występującemu graczowi. Plamy nie zmazał w UK Open. Jego pogromcą był niżej notowany Jelle Klaasen. Sytuacja wiele lepiej nie wygląda u Nathana Aspinalla. Trzy ostatnie mecze The Aspa to trzy porażki. Uznawał wyższość Dirka van Duijvenbode w Belgian Open, Petera Wrighta w Exeter oraz Michaela van Gerwena w 1/32 UK Open. Czwartkowy pojedynek z pewnością będzie wyrównany, ale na minimalnego faworyta wysuwa się Anglik, który broni czwartego miejsca w tabeli.

Typ Tomka: 5-7

Typ Arka: 4-7


Początek meczów tradycyjnie kilka minut po 20 czasu polskiego, a całość można obejrzeć na PDCTV.


Tabela Premier League:Autor: Tomasz Brodko

Zdjęcia: SportingLife; PDCTV

#pdc #pdceurope #darts #premierleague #unibetpremierleague #liverpool

Post: Blog2_Post
bottom of page