top of page
  • DartsPL

Unicorn Eclipse Ultra – tarcza zapowiadająca rewolucję

Emocje po World Grand Prix już opadły, zostały tylko wspomnienia. Ale one zostaną z nami na długo – podobnie jak nowa tarcza Unicorn, która zadebiutowała na tym turnieju.


World Grand Prix to wyjątkowy turniej. Nie tylko ze względu na swój format, ale także dlatego, że w 2021 właśnie na tym evencie mieliśmy okazję zobaczyć najnowszą tarczę na świecie – Unicorn Eclipse Ultra.


Tak wygląda ostatnia produkcja Unicorna!


Dobre wrażenia po pierwszym turnieju

Zdaniem wielu osób debiut Eclipse Ultra należy uznać za udany. Każda tarcza na scenie ma dwa zadania – nie niszczyć się oraz nie odbijać lotek. W przypadku używania tarczy w domu czy w pubie dochodzi jeszcze jej wytrzymałość, lecz na ten moment trudno powiedzieć w tej kwestii coś więcej. Wracając do dwóch powyższych wytycznych, w każdym sprzęt sprawdził się bardzo dobrze. Po wbiciu lotek były widoczne dziury, lecz sizal dobrze pracował i nie powodowało to wychodzenia włosia. Uwagę przykuła także bardzo mała liczba odbitych lotek. Zwłaszcza jeśli chodzi o rzuty do bulla, bo w tym wypadku pająk najczęściej powoduje niewbicie się grotu. Podczas Grand Prix takich sytuacji było jak na lekarstwo.


Rewolucyjne parametry

Czemu Eclipse Ultra zawdzięcza pozytywne opinie? Jedną ze składowych jest pająk. To że jest wtopiony czy przymocowany bezskuwkowo to rzecz jasna żaden fenomen. Robotę robi za to najcieńszy drut w historii, który po prostu powiększa pola punktowe, co pozwala na wyższe zdobycze punktowe. Takie rozwiązanie wyrównuje szanse pomiędzy zawodnikami o różnej technice rzutu. Nawet lotki wbijające się pod dużym kątem mają większą szansę utrzymania się w danym segmencie.


Wyjątkowo potraktowano także najmniejsze pole na tarczy, czyli czerwony środek – stworzono tak zwany Ultra Bullseye. Niewielkie pole, które było okalane pająkiem często powodowało odbicia lotek. Unicorn w swojej najnowszej produkcji zrewolucjonizował tę kwestię. Sposób zamocowania drutu jest zdecydowanie inny. Zmniejszono głębokość jego wtopienia, co powinno pomagać grotom wbić się w którykolwiek segment.


Jak informuje Unicorn dużo czasu poświęcono także na doborze kolorów oraz jakości powierzchni. Przede wszystkim ważne są miejsca łączenia sizalu. W Eclipse Ultra zastosowano „Ultra Sisal”, w którym nic nie powinno rozpraszać gracza. Gładka powierzchnia bez wystających włókiem ma pomagać w przedłużeniu żywotności tarczy.

Nowy pająk, nowy sizal, ultra bullseye, system unilock, czytelna numeracja - to wyróżnia Eclipse Ultra od innych tarcz


Zadbano także o detale

Moją pierwszą tarczą było Eclipse Pro od Unicorna. Pomimo tego, że miałem idealnie równą ścianę, to tarcza potrafiła mi się przekręcać bez większego nacisku. Gdy na turniejach miałem styczność z Blade5 i zobaczyłem tamten system mocowania, to nie miałem wątpliwości, że następnym razem kupię sprzęt ze stajni Winmau. I tak też się stało. System rota-lock, który jest tam zastosowany faktycznie usztywnił moją tarczę, mimo że powierzchnia z tyłu nie jest tak równa jak kiedyś. Unicorn odrobił lekcje i do Eclipce Ultra dołączono również system podobnych odbojników – ta tarcza jest stabilna, a dba o to nowy unilock!


Gdy czasem zapraszam do siebie znajomych lub kogoś z rodziny wspólnie rekreacyjnie rzucamy do tarczy. Osoby, które na co dzień nie mają styczności z dartem mają czasem problem odczytać numery przy segmentach. 11 czy 17 nie są do końca dla nich czytelne. Unicorn także wyszedł naprzeciw w tej kwestii System Ultra-Vis Number Ring jest kontynuacją czytelnych cyfr, które zastosowano już w Eclipse HD2. Całość naprawdę dobrze się komponuje i nie rozprasza w momencie oddawania rzutu.

Dimi van den Bergh reklamujący tarczę swojego sponsora


Film promujący Eclipse Ultra


Eclipse Ultra w PDC i na Darttown

Bardzo dobre parametry tarczy sprawiły, że wszystkie nadchodzące, największe turnieje PDC będą rozgrywane na tej tarczy. Oficjalnym dystrybutorem Unicorna w Polsce jest partner DartsPL – specjalistyczny sklep darterski darttown.pl i to właśnie tam istnieje możliwość zakupu najnowocześniejszej tarczy na świecie. Obecnie ruszyła przedsprzedaż. Zamówienia można składać tutaj.


Autor: Tomasz Brodko


Witrynę wspiera sklep DartTown.pl - specjalistyczny sklep darterski działający i wspierający darta od 2010 roku.


Post: Blog2_Post
bottom of page