top of page
  • DartsPL

Za nami 3 tydzień Icons of Darts! Zwycięski Nicholson i obroniony tytuł Wessela Nijmana.

W piątek i sobotę odbyły się dwa ostatnie turnieje 3 tygodnia rozgrywek Icons of Darts. W grupie popołudniowej świetną formę utrzymał Paul Nicholson, który dwoma zwycięstwami potwierdził swoją dominację w klasyfikacji generalnej. W grupie wieczornej słaba końcówka Martina Adamsa umożliwiła obronę tytułu Wesselowi Nijmanowi. Rozstrzygnięcia w dwóch ostatnich turniejach Icons of Darts decydowały nie tylko o pojedynczych triumfach, ale także o ostatecznym kształcie klasyfikacji generalnej całego 3 tygodnia rozgrywek. Jak zwykle pod koniec tygodnia sytuacja w generalce była mocno napięta i ciężko było stwierdzić kto sięgnie po końcowy triumf. Dublet Nicholsona na wagę pierwszego miejsca Przed startem piątkowego turnieju w klasyfikacji generalnej przewodził Paul Nicholson. Asset grał bardzo dobrze i miał na koncie dwa turniejowe zwycięstwa. Najgroźniejszym konkurentem Nicholsona wydawał się Arron Monk, którego w klasyfikacji generalnej od lidera dzieliły dwa zwycięstwa. Ostatecznie do zmian na szczycie nie doszło. Nicholson podtrzymał dobrą formę i dołożył do swojego dorobku dwa kolejne wygrane turnieje, a Monk spisał się poniżej oczekiwań i najpierw w piątek zanotował bilans 2-2, a w sobotę udało mu się wygrać zaledwie 1 mecz i nie było mowy o tym, aby zagroził Nicholsonowi w walce o triumf w klasyfikacji generalnej. Asset przez cały tydzień przegrał zaledwie 4 spotkania i na 5 turniejów, w których wystartował, wygrał aż 4. Pomimo słabszej końcówki Mad Monk utrzymał drugą lokatę i zakończył rozgrywki z bilansem 11-9. Arron przejdzie jednak do historii jako pierwszy zawodnik osiągający nine dartera w rozgrywkach Icons of Darts. Na dalszych miejscach rywalizację zakończyli Andy Jenkins i James Hubbard. Obaj darterzy zakończyli tydzień z 9 zwycięstwami i 11 porażkami. Dla Jenkinsa, który uczestniczy w Icons of Darts od początku rozgrywek jest to jak dotąd najgorszy wynik. Rocky po raz pierwszy zakończył tydzień z negatywnym bilansem spotkań. Na otarcie łez pozostaje mu dobry występ w sobotnim turnieju, w którym dopiero porażka w ostatnim meczu pozbawiła go pierwszego miejsca. Dla Hubbarda z kolei końcówka rozgrywek przyniosła pozytywny występ w piątek, gdy udało mu się zanotować 3 zwycięstwa. Na ostatnich miejscach klasyfikacji generalnej występy zakończyli Adam Huckvale i Diogo Portela. Szczególnie rozczarował Brazylijczyk. Fatalnym występem w sobotę pogrzebał swoje szanse na wyższe miejsce w klasyfikacji generalnej.


Słaba końcówka Adamsa W grupie wieczornej na dwa turnieje przed końcem rozgrywek w najlepszej sytuacji był Martin Adams. Po świetnym początku tygodnia Wolfie był na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej i to on rozdawał karty. W sobotnim turnieju miał pauzować, ale dobry występ w piątek mógł zapewnić mu triumf w tym tygodniu. Adams jednak zwiódł całkowicie i w piątkowych zawodach nie wygrał żadnego meczu! To otworzyło pozostałym zawodnikom furtkę do tego, aby wyprzedzić rywala w walce o pierwsze miejsce. Najlepiej skorzystał z tego Wessel Nijman. Młody Holender, który bronił tytułu najlepszego zawodnika A Night At The Darts, z poprzedniego tygodnia, popisał się iście zabójczym finiszem. W piątek był niepokonany i w świetnym stylu sięgnął po zwycięstwo. Szczególnie dobrze zaprezentował się w starciu z Davidem Evansem, w całym meczu rzucając ze średnią ponad 105 punktów i dokładając do tego 5 maksów. W ostatnim turnieju Nijman przegrał jedynie 1 spotkanie i chociaż nie dało mu to zwycięstwa w pojedynczym turnieju to zapewniło mu triumf w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie Nijman okazał się o 2 zwycięstwa lepszy od drugiego Martina Adamsa. Na trzecim miejscu podium uplasował się Jason Askew - zawodnik, który jeszcze przed startem zaliczał się do grona faworytów do końcowego triumfu. Po słabym początku tygodnia Askew w dwóch ostatnich turniejach wreszcie pokazał dobrą dyspozycję i w zarówno w piątek jak i w sobotę zakończył rywalizację z bilansem 3 zwycięstw i 1 porażki. W przypadku turnieju sobotniego dało mu to nawet wygraną. Poza podium ostatecznie uplasował się David Evans. Stretch, który od początku rozgrywek Icons of Darts zalicza się do wyróżniających się zawodników tym razem spisał się słabiej. Gorsze występy podczas końcówki tygodnia wykluczyły go z walki o najwyższe cele w klasyfikacji generalnej. Na dwóch ostatnich miejscach występy zakończyli debiutant Boris Koltsov oraz Scott Mitchell, któremu udało się wygrać zaledwie 5 spotkań. Warto nadmienić, że organizatorzy Icons of Darts w sobotnim turnieju przygotowali drugą już w tym tygodniu niespodziankę. W czwartek w A Night At The Darts gościnnie wystąpił Phil Taylor, a w sobotę również gościnnie zagrała Fallon Sherrock. Co ciekawe od poniedziałku Fallon będzie już pełnoprawną uczestniczką wieczornej grupy.

Kolejne emocje tuż tuż Zakończyliśmy 3 tydzień rozgrywek Icons of Darts, ale nie oznacza to zakończenia emocji związanych z tymi rozgrywkami. Już dziś rusza kolejna edycja tych zawodów. Ponownie w akcji zobaczymy 12 zawodników podzielonych na dwie grupy. Wiemy już, że w kolejnym tygodniu zobaczymy wiele nowych twarzy, w tym aż dwie kobiety! #pdc #darts #IconsofDarts #ANightAtTheDarts #dartsathome Autor - Arkadiusz Salomon Zdjęcia - https://twitter.com/ModusDarts180, paulnicholson.tv

Post: Blog2_Post
bottom of page